Ви хочете знати, де зможете працювати після закінчення кафедри хімічної технології кераміки та скла хіміко-технологічного факультету.
Випускники кафедри плідно працюють як в наукових установах на керівних та інженерних посадах так і на підприємствах галузі в м. Києві, Україні та за кордоном. Серед них за останні роки:
Ігор Пилипенко
Протягом навчання приймав активну участь в науковій роботі кафедри, представляв отримані результати на конференціях в Стокгольмі (Швеція), Львові, Києві. Був стипендіатом ООО «Скло України» та Київського міського голови. Після успішного захисту магістерської дисертації вступив на навчання до аспірантури КПІ ім. Ігоря Сікорського, яку закінчив у 2014 році, захистив кандидатську дисертацію. Наразі працює старшим викладачем, виконує обов’язки методиста кафедри ХТКС, відповідає за перевірку атестаційних робіт студентів кафедри на наявність плагіату та технічну підтримку і оновлення сайту кафедри, приймає участь у таких заходах як День відкритих дверей КПІАбітFest, Інженерний фестиваль ТехноАртКПІ та інших, проводячи агітаційну роботу серед абітурієнтів, щорічно працює у відбірковій комісії факультету.
Доцент, к.х.н. Пилипенко І.В. разом зі співробітниками інших кафедр хіміко-технологічного факультету продовжує наукову роботу за підтримки Національного фонду досліджень України за напрямком “Підтримка досліджень провідних та молодих учених”, а також є керівником бакалаврських проєктів та магістерських дисертацій студентів.
Оксана Корнієнко
Навчаючись на кафедрі хімічної технології кераміки та скла, Оксана на старших курсах приймала активну участь у наукових роботах кафедри спільно з Інститутом проблем матеріалознавства НАН України. Підготувала та захистила магістерську дисертацію «Дослідження фазових рівноваг в системі ZrO2-Sm2O3-Y2O3 та можливість використання матеріалів на їх основі для теплозахисних покриттів», яку успішно захистила в 2004 р. з рекомендацією до вступу в аспірантуру.
В 2005 році вступила до аспірантури при ІПМ ім. І.М. Францевича НАН, в 2011 р. захистила кандидатську дисертацію хімічних наук, в 2014 р. вступила до докторантури і з 2018 року працює на посаді завідувача відділу «Функціональної кераміки на основі рідкісних земель» цього ж Інституту. Вона стипендіат Президента України для молодих вчених (2008-2010 рр.), стипендіат НАН України для молодих вчених (2011-2013 р.), у 2013 році отримала грант Президента України для обдарованої молоді та лауреат премії Президента 2013 р., керівник гранту НАН України для молодих вчених, виконавець міжнародних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень МОН України, проекту УНТЦ і проекту ДФФД (Україна-Білорусія), проекту МОН (Україна – Індія), проекту ДФФД-JSPS (Україна-Японія). В доробку нашої студентки більше 143 публікацій, з них 57 статей в наукових фахових журналах та збірниках наукових праць, та 86 доповідях на міжнародних наукових конференціях. У 2021 році Оксана захистила докторську дисертацію. Приклад Оксани Корнієнко – це приклад відношення не тільки до науки, а й до життя. Кафедра та університет пишаються такими студентами.
Євген Жмаєв
В 2011 році Євген з відзнакою закінчив бакалаврат кафедри хімічної технології кераміки та скла. В квітні 2012 року став одним з 14 студентів з усього світу, які отримали Research Fellowship (стипендія яка повністю покриває витрати на життя і навчання) та був прийнятий на PhD програму в Robert Frederick Smith School of Chemical and Biomolecular Engineering (https://www.cheme.cornell.edu/cbe ), в Cornell University.
PhD дисертацію на тему: “Control of Hierarchical Nanostructures in Polymer Nanocomposites via Scalable Spinning and Spraying Processes” (https://ecommons.cornell.edu/handle/1813/51614 ) успішно захистив в 2017 року і отримав науковий ступінь Доктора філософських наук (PhD) з хімічної інженерії.
З березня 2017 року очолював лабораторію «Комп’ютерних Симуляцій та Автоматизації Процесів» для автомобільних покриттів концерну BASF (https://www.basf.com/ua/uk.html), його команда займалася інноваціями в сфері діджиталізації/роботизації процесів і наближення до Індустрії 4.0. Під його керівництвом втілено в життя велика кількість проєктів, які дозволили автоматизувати старі процеси і розвинути нові бізнес моделі для продажу не тільки матеріалу, але і його «цифрової копії».
У 2021 році був делегований в Гонконг, де на даний момент відповідає за регіональний бізнес-розвиток, стратегію та маркетинг одного з продуктових сегментів концерну BASF в Азії та Океанії, співпрацюючи з колегами з Китаю, Японії, Індії, Кореї, Тайланду, В’єтнаму, Індонезії та Філіппін. Разом вони визначають майбутнє сегменту автомобільних покриттів компанії BASF, забезпечуючи стрімкий, новітній, а найважливіше, екологічний розвиток великої хімічної індустрії в регіоні. За словами Євгена «університет та кафедра дали мені фундаментальну наукову базу, навчили бути сильним, дорослим та виваженим, навчили бути дипломатом і комунікації, дружити з різними людьми, навчили рости над собою, вчитися і завжди йти тільки вперед, не зупиняючись ні перед чим і ні перед ким. Всі викладачі кафедри навчили, що немає нічого чого ти не знаєш, є тільки те чого ти ще не вивчив, не спробував, не опанував. Життя і навчання – це прогрес, не спринт, а марафон, який бігти набагато легше і приємніше, коли за плечима в тебе не завжди легкий, але такий грунтовний досвід студенства в Київському Політехнічному Інституті, а саме на кафедрі хімічної технології кераміки та скла!».
Сергій Пилипко
Після закінчення бакалаврату Сергій продовжив навчання за програмою “Подвійний диплом” в французькому Університеті міста Ле Ман (Université du Maine). Навчаючись в магістратурі КПІ ім. Ігоря Сікорського та університету Ле Ман синтезував та досліджував фторидні стекла та оксофторидні матриці рідкоземельних елементів, завдяки дослідженням з цього напрямку у 2012 році підготував та захистив магістерську дисертацію «Synthesis of luminescent materials based on rare earth materials».
В наступні роки досліджував нові типи палива для акумуляторів проточного типу та паливних елементів, що і лягло в основу його докторської дисертації в Університеті міста Монпельє (Université de Montpellier), яку він захистив із відзнакою у 2015 році («New borane-based fuels for direct fuel cells»).
Працюючи над розробкою альтернативних джерел енергетики та займаючись екологічними проблемами, продовжив наукову діяльність з розвитку паливних елементів (керамічних) у Комісаріаті Атомної та Альтернативної Енергетики (Commissariat à l’Energie Atomique et aux Energies Alternatives), який є найбільшим науково-дослідницьким центром у Франції, що знаходиться у місті Гренобль. У 2017 році від наукових досліджень перейшов до прикладного застосування цих елементів у естонської компанії Елкожен (Elcogen), яка займається виробництвом керамічних паливних елементів та батарей із цих елементів, які є найдосконалішими на сьогодні на світовому ринку. На даний момент Сергій працює у даній компанії на посаді директора з технологічного розвитку (R&D Director). Разом із партнерами у різних країнах він керує різноманітними проєктами з проєктування та запуску систем, які зможуть доповнити інші альтернативні джерела енергії та не лише підвищити безпеку та надійність сучасних енергомереж, а і змінити екологічну ситуацію для порятунку планети.
За словами Сергія «Порівнюючи рівень освіти двох університетів, я дійшов висновку, що базові знання, які даються у стінах КПІ ім. Ігоря Сікорського, краще структуровані та об’ємніші, що дуже важливо для подальшої роботи у технічних галузях. Але попри це, навчання в університетах Західної Європи дає одну неймовірно важливу річ, якої бракує у більшості спеціалістів нашої країни, мотивацію на саморозвиток … Завдяки теоретичній базі у кераміці та композитних матеріалах, що я здобув під час навчання у КПІ, я швидко засвоїв принцип роботи керамічних паливних елементів, методики виробництва, переваги та недоліки технології».
Анна Клименко
Клименко Анна навчалася за програмою подвійного диплому в КПІ ім. Ігоря Сікорського і в Університеті Ле Ман. Після закінчення в 2010 році вступила в аспірантуру цього ж університету. За час навчання в аспірантурі приймала участь у міжнародних конференціях та у Міжнародному конгресі в Нанте (Франція), а також проводила нейтронний аналіз синтезованих гідрогелей в Центрі ядерних досліджень Сакле (під Парижем). Захистила дисертацію PhD і викладає у університеті Ле Ман.
Весельська Олександра
Після закінчення бакалаврату навчалася в магістратурі за програмою подвійного диплому між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетом м. Ле Ман, Франція (Université du Maine), де отримала диплом магістра загальної хімії та неорганічних матеріалів наукового спрямування. У 2016 році вступила до аспірантури в цьому ж університеті. Займалася дослідженнями можливості використання фазових перетворень тіолятів золота, срібла та міді для збереження інформації (Phase-Change RAM), кристалічної структури цих гібридних матеріалів та розуміння взаємозв’язку структури з фотофізичними властивостями. У 2019 році захистила дисертацію PhD у Франції та працює науковим дослідником у Institute of Experimental and Applied Physics Czech Technical University in Prague).
Ольга Нагорна
Навчаючись на бакалавраті у 2017 році проходила наукове стажування у Лейденському університеті (м. Лейден, Нідерланди). Отримала схвальні рекомендації для подальшого навчання. У 2018 році вона захистила кваліфікаційну роботу ОС «бакалавр» за ОП «Хімічні технології неорганічних керамічних матеріалів» і отримала кваліфікацію «бакалавр з хімічних технологій та інженерії». В тому ж році вступила в магістратуру Вищого Інституту Агрономії, Ліссабон (Португалія) за спеціальністю Менеджмент природних ресурсів. Під час навчання проходила практику на профільних фірмах в Іспанії та США. У 2020 році захистила магістерську дисертацію і була зарахована науковим співробітником цього ж інституту.
Олег Фесієнко
Випускник кафедри ОС «магістр» в 2017-2018 роках пройшов стажування в Центральній Школі Ліону, після якого в 2018 році захистив в КРІ ім. Ігоря Сікорського магістерську дисертацію «Неорганічний матеріал медичного призначення на основі модифікованого нанопористого кремнію». Перед захистом магістерської дисертації у Франції Олег пройшов 6 місячне стажування в лабораторії Ampere (м. Ліон), під час якого приймав участь в науковому проекті «Лабораторія на чипі», що пов’язаний з розробкою та впровадженням модуля для розділення різноманітних частинок, що знаходяться в рідині шляхом акустофорезу (для медичних та аналітичних застосувань). Наразі Олег навчається в аспірантурі і працює в університеті Grenoble Alpes в Лабораторії Технологій Мікроелектроніки, м. Гренобль, Франція.
Ольга Чудінович
У 2013 р. закінчила кафедру хімічної технології кераміки та скла КПІ ім. Ігоря Сікорського і вступила до аспірантури Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України. У 2017 році успішно захистила кандидатську дисертацію.
Наразі Ольга працює в ІПМ НАН України на посаді старшого наукового співробітника. З 2020 р. Викладає на кафедрі фізичної хімії КПІ імені Ігоря Сікорського.
Наукова діяльність Ольги Чудінович присвячена вивченню фазових рівноваг у подвійних La2O3–Ln2O3 та потрійних La2O3–Y2O3–Ln2O3 системах з метою створення фізико-хімічних основ для розробки нових керамічних матеріалів. Вона також працює над розробкою методики синтезу нанопорошків для отримання анізотропної прозорої кераміки. Володіє комплексом сучасних експериментальних методів фізико-хімічного аналізу: рентгенофазовий аналіз, електронна мікроскопія, петрографія та ін. Стипендіат Президента України у 2016 і 2020 рр. Має 56 опублікованих наукових праць, з них 23 статті (9 у міжнародній наукометричній базі Scopus) та більше 30 тез доповідей на наукових конференціях.
Олексій Колмиков
Після навчання за програмою подвійного диплому КПІ ім. Ігоря Сікорського і Університету Ле Ман в 2011 році вступив до аспірантури Université de Lorraine, Франція, яку успішно закінчив, захистив дисертацію PhD і з 2013 року працює в École nationale supérieure des industries chimiques, Нансі, Франція.
Євген Сосницький
Випускник кафедри 2016 року починав навчання в Донецькому Національному Технічному Університеті. Після отримання диплому бакалавра вступив на ОС «магістр» на кафедру хімічної технології кераміки та скла ХТФ. Ще студентом став працювати технологом на підприємстві з виробництва керамічної плитки «Атем», потім інженером в компанії «Vetropack Гостомельський склозавод» (швейцарську компанію з виробництва скляної тари). З 2018 року Євген працює техніком «Marketing and Service department» в компанії Glazura s.r.o., Чеська Республіка, що входить в склад «TORRECID Group», яка об’єднує компанії 25 країн і займає провідну позицію на ринку керамічної та скляної продукції, працюючи з клієнтами з всього світу.
Яценко Артем
Протягом навчання приділяв велику увагу заняттям науковими дослідженнями. Успішно захистив магістерську роботу «Технологічні аспекти одержання композиційного матеріалу медичного призначення на основі скла та оксиду алюмінію», після закінчення аспірантури НТУУ «КПІ» захистив кандидатську дисертацію і нині працює доцентом кафедри ХТКС.
Тищенко Яна
Навчалася в університеті на добре та відмінно, приймала активну участь у науковій роботі кафедри. Захистила дипломну роботу спеціаліста «Вивчення поверхні ліквідусу системи оксид алюмінію – оксид гафнію – оксид гадолінію з метою створення вогнетривких матеріалів», після закінчення аспірантури Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України захистила кандидатську дисертацію і працює в ІПМ Національної академії наук України науковим співробітником.
Сич Олена
Протягом 6 років добре навчалась, захистила магістерську роботу «Порівняльні дослідження та закономірності спікання склокераміки на основі синтетичного і біогенного гідроксиапатиту» і отримала направлення до вступу в аспірантуру в ІПМ НАН України. Протягом терміну аспірантури захистила кандидатську дисертацію і наразі працює старшим науковим співробітником інституту.
Полєтаєва Надія
Після захисту дипломної роботи «Оптимізація процесів виробництва високоякісної керамічної плитки на основі впровадження енергозберігаючих технологій» успішно закінчила магістратуру і працює в міжнародному відділі ПТК ООО Агромат.
Бондаренко Олександр
Протягом 6 років добре навчався, отримував стипендію ім. академіка Б.С. Лисіна. Після успішного захисту магістерської дисертації «Оптимізація процесів отримання пористої кераміки на основі каолініту» працює провідним програмістом в компанії Terrasoft (Україна), яка надає консалтингові послуги, послуги з автоматизації та розробки CRM систем (cистем управління взаємовідносинами з клієнтами), їх супроводі для малого, середнього та великого бізнесу країн СНД, Європи та Америки.
Черкасова Катерина
Завжди навчалась на відмінно. Захистила магістерську дисертацію на тему «Розробка функціональної кераміки на основі оксидів цирконію та лантану». Після отримання диплому магістра працює Генеральним директором фірми БІОХІМАКТ (Україна), яка є лідером у постачанні хімічної сировини для різноманітних технологічних процесів, зокрема виробництва косметики, побутової хімії тощо.
Деркачевська Тетяна
Протягом 6 років добре навчалась, була стипендіатом ООО «Скло України» та стипендії ім. академіка Б.С. Лисіна. Після успішного захисту магістерської дисертації «Гранульовані сорбенти для очищення стічних вод на основі шаруватих силікатів» працює технологом австрійської компанії «KEMPERIT GmbH», яка постачає хімічні реагенти на підприємства України, Казахстану та Узбекистану для оптимізації технологічних процесів виробництва скла, кераміки, водопідготовки тощо, та здійснює технологічний супровід використання цих реагентів.
Радченко Павло
Протягом навчання в університеті приймав активну участь у науковій роботі кафедри, результати досліджень були використані в підготовці та захисті магістерської дисертації «Висопористі скловидні матеріали для масообмінних процесів». Після успішного закінчення магістратури працює інженером-конструктором з проектування вогнетривів для скляних заводів в фірмі JSJ Jodeit GmbH в Jena, Німеччина.
Приймак Жанна
Приймала активну участь в науковій роботі кафедри. Була стипендіатом ООО «Скло України» та Київського міського голови. Після захисту дипломної роботи «Отримання термооброблених бентонітів та їх використання для видалення важких металів з розчинів» та закінчення навчання в університеті була рекомендована та вступила до аспірантури НТУУ «КПІ» кафедри ТНР і ЗНХ.
Ященко Ольга
Приймала активну участь в науковій роботі кафедри, після захисту дипломної роботи «Модифікування природніх алюмосилікатів з метою отримання сорбентів важких металів» була рекомендована, вступила та навчалася в аспірантурі НТУУ «КПІ», наразі працює на кафедрі екології та технології рослинних полімерів КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Шиманська Оксана
Добре навчалась протягом 6 років, приймала активну участь в науковій роботі кафедри, неодноразово була стипендіатом академіка Б.С. Лисіна. Після успішного захисту дипломної роботи «Дослідження параметрів поруватої структури та сорбційних характеристик сорбентів на основі термооброблених шаруватих силікатів» працює в хімічній лабораторії ПРаТ МХП.
Голембіовський Антон
Протягом 6 років добре навчався, приймав активну участь в науковій роботі кафедри, представляв отримані результати на конференціях в Стокгольмі (Швеція), Харкові, Києві. Був стипендіатом ООО «Скло України» та Київського міського голови. Після захисту магістерської дисертації «Модифікування поверхні палигорськітових глин катіонними поверхнево-активними речовинами» вступив в аспірантуру НТУУ «КПІ», яку закінчив в 2014 році і працював асистентом кафедри ХТКС до 2018 року.
Прачковська Юлія
Захистила дипломну роботу «Синтез сорбентів з магнітними властивостями на основі оксидів заліза» була рекомендована, вступила та навчалася в аспірантурі Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. Н.П. Семененка НАН України.
Гріпас Олександр
Добре навчався протягом всього терміну навчання в університеті. Захистив дипломний проект «Одержання керамічних фільтруючих матеріалів на основі каолінітових глин». Начальник виробництва керамічної плитки ТОВ “Агромат-Декор”. Навчався в аспірантурі Київського національного університета будівництва та архітектури.
Вавшко Володимир
Протягом 6 років добре навчався в університеті, цікавився технологією виробництва спеціальної кераміки та скла. Захистив магістерську дипломну роботу на тему «Співвідношення фаз в системі оксид гафнію – оксид ітрію – оксид європію та перспективні матеріали для ядерної енергетики». Отримав направлення та працює на Державному підприємстві «Київський авіаційний завод «АВІАНТ».
Колмиков Олексій
За програмою подвійного диплому успішно захистив дипломну роботу «Синтез та вивчення властивостей стекол на основі фторидів індію та галію для волокнистої оптики», яка була високо оцінена і в НТУУ «КПІ», і в університеті м. Ле Ман у Франції. Після навчання отримав рекомендацію та вступив до аспірантури Université de Lorraine, Франція. Тема дисертації «Синтез нанокристалів напівпровідників в водному середовищі за допогою мікрогідродинаміки».
Дорошенко Аліса
Всі роки навчалася на відмінно та добре. Неодноразово була стипендіатом засновника кафедри ХТКС Академіка Б.С. Лисіна, а у 2014 році отримала стипендію Міського Голови м. Києва. В 2015 році захистила магістерську дисертацію на тему «Композиційні мезопоруваті силікатні матеріали для очищення стічних вод» і була рекомендована до вступу в аспірантуру. На старших курсах плідно працювала за науковою тематикою кафедри. В її доробку декілька статей, тези вітчизняних і міжнародних конференцій та активна участь у них. Під час навчання в магістратурі приймала участь у конкурсі за програмою обміну у Еколь Політекнік та отримала грант – стажування у Еколь Політекнік в Irradiated Solid Laboratory. В 2015 році Аліса зайняла призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в галузі “Хімічні технології” та була визнана кращим студентом року НТУУ «КПІ». Після закінчення університету вступила до аспірантури університету Пардубiце (Чехія), успішно навчається. Вже на даний час опублікувала три статті у фахових міжнародних виданнях.
Плескач Олександр
Добре навчався протягом всього терміну навчання в університеті. Захистив дипломний проект «Завод з виробництва декоративної керамічної плитки для облицювання стін». Працює майстром глазуровального цеху ТОВ «Агромат – Декор».