Початок нового навчального року

      Коментарі Вимкнено до Початок нового навчального року

На зустрічі колективу хіміко-технологічного факультету 31 серпня 2023 року було нагороджено співробітників, які внесли значний внесок у розвиток та ефективну роботу факультету з нагоди 125-річчя Університету. Серед них доцент кафедри ХТКС Спасьонова Лариса Миколаївна, а також Голова профбюро ХТФ, завідувач лабораторії ХТКС Булка Тетяна Ігорівна.

Міжнародна конференція з хімії, хімічної технології та екології, присвячена 125-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського

      Коментарі Вимкнено до Міжнародна конференція з хімії, хімічної технології та екології, присвячена 125-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського

Запрошуємо до участі у Міжнародній конференції з хімії, хімічної технології та екології, присвяченій 125-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка відбудеться 26-29 вересня 2023 року, м. Київ.
Програма конференції охоплює широке коло питань, присвячених актуальним проблемам хімії, хімічної технології, екології, матеріалознавства, сучасним водоочисним технологіям, електрохімії, а також перспективам збереження та розвитку української науки та промисловості під час війни.
До публікації приймаються праці за тематиками конференції, написані за результатами робіт магістрантами, аспірантами і докторантами, викладачами та іншими науковцями.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ
Конференція проходитиме на базі хімікотехнологічного факультету КПІ ім. Ігоря
Сікорського
у змішаному форматі (як офлайн, так і онлайн) з використанням платформи
Zoom/Google Meet.
Для розгляду питання участі в конференції необхідно до
10 вересня 2023 року заповнити
онлайн-форму учасника
за посиланням
https://forms.gle/hTEB1ayVfvWw3P387  та завантажити файл із науковою працею, оформлений згідно вимог за посиланням http://surl.li/jsswz.
Надіслані матеріали розглядатимуться програмним комітетом.
У разі невідповідності вимогам, матеріали не приймаються до друку.
За результатами роботи конференції буде видано збірку наукових праць,
електронна версія якої буде розміщена на сайті ХТФ КПІ ім. Ігоря Сікорського
https://xtf.kpi.ua/
Детальна інформація за посиланням:
Запрошення на конференцію КПІ-125

4 серпня річниця народження Б.С. Лисіна

      Коментарі Вимкнено до 4 серпня річниця народження Б.С. Лисіна

Сьогодні, 4 серпня 140 річниця народження Б.С. Лисіна, видатного науковця, доктора технічних наук, професора, академік АН УРСР. Працював викладачем на кафедрі будівельних матеріалів та мінеральних речовин.  У 1921 році заснував кафедру силікатів КПІ і впродовж багатьох років очолював її. З 1923 по 1928 рік також працював деканом хімічного факультету КПІ. У 1940 році був призначений також директором Інституту мінеральної сировини АН УРСР. Зробив вагомий внесок у розвиток хімії силікатів. В 1950 році Б. С. Лисіну спільно з кандидатом технічних наук О. В. Череповою присуджено Державну премію за дослідження та впровадження ефективних безолов’яних та безсвинцевих емалей.


Участь в навчальному курсі від компанії CRH Україна

      Коментарі Вимкнено до Участь в навчальному курсі від компанії CRH Україна

Впродовж 8 тижнів студенти нашої кафедри мали можливість прослухати курс лекцій від компанії CEMARK (CRH Україна), що є провідним виробником будівельних матеріалів у світі. За цей час було проведено 12 лекцій, які охоплювали аспекти виробництва цементу від загальної технології, контролю якості та витрат на виробництві до проєктного менеджементу, time менеджменту та охорони праці і безпеки на виробництві. Спікерами курсу були провідні спеціалісти та менеджери компанії.
За успішне проходження курсу студентки гр.ХМ-11 (Терещенко Мірра, Трунова Валерія), гр.ХМ-01 (Зотько Марія) та гр.ХМ-21мн (Фоменко Ольга) отримали іменні сертифікати.


Захист магістерських дисертацій

      Коментарі Вимкнено до Захист магістерських дисертацій

24 травня відбулось засідання екзаменаційної комісії. Вітаємо магістранта з успішним захистом роботи!


Випускники технічних вишів планують працювати на РАЕС

      Коментарі Вимкнено до Випускники технічних вишів планують працювати на РАЕС

Випускники технічних вишів планують працювати на РАЕС

⚛️Студенти Київського та Львівського політехнічних університетів, а також Вінницького національного технічного університету проходили переддипломну практику на Рівненській АЕС. Підбили ії підсумки на зустрічі із заступником генерального директора РАЕС з персоналу та представниками управління кадрів. Наша студентка Карина Гордійчук була в числі тих, хто пройшов переддипломну практику на РАЕС.


Розпорядження про організацію захисту кваліфікаційних робіт

      Коментарі Вимкнено до Розпорядження про організацію захисту кваліфікаційних робіт

Інформація до відома здобувачів та дипломних керівників.

Розпорядження_захист_бакалавр_2023


Участь у Інтернаціональному тижні «Цифрові технології та онлайн-навчання у вищій освіті»

      Коментарі Вимкнено до Участь у Інтернаціональному тижні «Цифрові технології та онлайн-навчання у вищій освіті»

Старший викладач кафедри ХТКС, к.т.н. Жданюк Наталія взяла участь роботі Інтернаціонального тижня «Цифрові технології та онлайн-навчання у вищій освіті» (24 – 28 квітня 2023 року) у Трансільванському університеті, м. Брашов, Румунія по програмі мобільності Erasmus+


День відкритих дверей в інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України

      Коментарі Вимкнено до День відкритих дверей в інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України

30 травня 2023 року у наших партнерів відбудеться день відкритих дверей. Інформація буде корисною для майбутніх аспірантів.

Детальніше за посиланням


Візит представників кафедри на сучасне підприємство галузі

      Коментарі Вимкнено до Візит представників кафедри на сучасне підприємство галузі

10 травня 2023 року група працівників кафедри хімічної технології кераміки та скла – в.о. зав. кафедри доцент, к.т.н. В.Ю. Тобілко, доцент, к.т.н. В.М. Павленко, асистент А.І. Бондарєва та провідний інженер В.А. Макогон відвідала завод з виробництва керамічної плитки Epicentr Ceramic Corporation, який розташований в смт Калинівка Фастівського району Київської області.

Мета цього візиту – ознайомлення з номенклатурою продукції, технологією та обладнанням новітнього заводу з виробництва керамічної плитки та керамограніту групи компаній ЕПІЦЕНТР К та обговорення питань співробітництва з підготовки фахівців для кадрового забезпечення виробництва.

 

 

 

 

 

 

 

Перша черга виробництва потужністю 6 млн. м2 плитки на рік була введена в дію в середині 2019 року, а до кінця 2021 року потужність виробництва планувалась на рівні 9 млн. м2 на рік. Протягом наступних двох років планувалось запустити 4-ту та 5-ту лінії із загальним обсягом 15 млн. м2 плитки на рік.

На новітньому виробництві площею понад 70 тис. м2 встановлене високотехнологічне обладнання світового лідера у цій галузі – компанії SACMI, завдяки якому українська кераміка може успішно конкурувати із провідними світовими виробниками та навіть перевищувати їх в якості продукції. Передбачається, що 50 % продукції експортуватиметься на зовнішні ринки, 50 % –  продаватиметься в Україні, здебільшого в материнській мережі – торговельних центрах «Епіцентр».

Необхідно зазначити, що завдяки праці виcококваліфікованої команди профеcіоналів та інженерів створені новітні виробничі потужності на базі передового обладнання італійcких виробників TM SACMI, SYSTEM та BMR,  впроваджені інноваційні теxнології виробництва, а саме cиcтема цифрового cуxого фарбування – easy color boost, теxнологія cуxої ректифікації, лінія полірування з використанням теxнологій – super shine і cиcтема контролю якості сканування – Qualitron та багато інших інновацій.

Запорукою успіху є наступне:

  • Використання вітчизняної сировини – найкраща в світі вогнетривка глина і польовий шпат власного видобутку;
  • Високий рівень сервісучітка логістика та технічна підтримка партнерів в будь-якій точці світу;
  • Сучасний дизайнвласна студія дизайну розробляє нові декори, рельєфи і поверхні;
  • Контроль якості – охоплює повний цикл виробництва і контроль на всіх стадіях – від видобутку сировини до поставки готової продукції;
  • Висококваліфіковані кадри.

Під час зустрічі з керівництвом заводу були обговорені основні напрями співробітництва. Виконуючий обов’язки директора заводу Руслан Валерійович Хоменко розповів про сучасний стан та перспективи розвитку виробництва. Він звернув увагу на важливість забезпечення виробництва кваліфікованими кадрами, при цьому відзначивши внесок випускників ХТФ у розвиток даного підприємства, а саме, головного технолога Леоніда Демидчука (випускник кафедри хімічної технології композиційних матеріалів) та Дмитра Смакала (випускник кафедри хімічної технології кераміки та скла), який наразі знаходиться у лавах ЗСУ, та інших, а також зосередив увагу на необхідно підготовки спеціалістів-кераміків.

З боку кафедри ХТКС була висловлена подяка за можливість ознайомлення з потужностями найсучаснішого підприємства з виробництва керамічної продукції та озвучені проблеми підготовки спеціалістів-кераміків, і в першу чергу, відсутність можливостей для проходження студентами  виробничої та переддипломної практики та ознайомлення з сучасними апаратурно-технологічними рішеннями виробничих процесів.

В результаті обговорення прийнято рішення щодо необхідності спільної діяльності у підготовці кадрів для керамічної промисловості шляхом організації екскурсій, виробничої та переддипломної практик студентів на виробництво, а також залучення провідних спеціалістів заводу до навчального процесу.