Шлях до успіху

Євген ЖМАЄВ (Yevgen ZHMAYEV) – випускник кафедри 2011 р.

В 2007 році я вступив до Київського Політехнічного Інституту на хіміко-технологічний факультет. На вибір кафедри, безумовно, вплинули викладачі, адже стратегічно важливо вміти показати абітурієнту його можливості та переваги по закінченню навчання. Я хотів освоїти не тільки фундаментальну хімію, а й комбінацію з інженерією, так як мене завжди цікавили індустріальні процеси, і своє майбутнє я вже тоді бачив в великій хімічній індустрії. Тому, я без вагань вибрав кафедру хімічної технології кераміки та скла.
На наукову діяльність мене завжди надихав мій старший брат, Едуард, який своїм прикладом показав, що тільки сумлінна праця, розум та трудолюбство дадуть можливість займатись наукою в найкращих університетах світу та допоможуть чесно здобути високу стипендію. Слідуючи його кроками, вже на першому курсі я поставив собі за мету навчання на магістратурі та аспірантурі в одному з найкращих університетів США. Найбільшу подяку я хочу висловити своїй Мамі, Наталії, яка мене постійно надихала, підтримувала і категорично не дозволила мені працювати паралельно навчанню. Вона взяла на себе всі справи, додаткові робочі години, щоб я міг повністю сфокусуватися на науці та мав трохи вільного часу на відпочинок. Це стало одним з найважливіших уроків в моєму житті – всі ресурси повинні бути задіяні та сфокусовані на досягненні бажаного результату.
На третьому курсі, за пів року до проходження виробничої практики, я розробив список закордонних університетів та наукових лабораторій які мені подобаються. Дуже важливо бути виваженим, і використовуючи інформацію з різних джерел вибрати топ-10 саме для себе. При виборі, до уваги повинні братися не тільки загальний рейтинг закладу, а також спеціалізація, матеріальна база, науковий склад, історія і основні теми для вивчення.
Сформувавши свій топ-10, я розіслав листи професорам в наукові лабораторії, дослідницька робота яких мене зацікавила. Я попросив дати мені шанс пройти літню практику в їх лабораторії і, як волонтер, попрацювати над невеликим дослідницьким проектом. Через декілька тижнів, я отримав запрошення на літню практику в саме той університет і ту дослідницьку групу в яку мріяв потрапити. Це була відповідь від професора Yong Lak Joo, з Корнельського Університету (Cornell University (https://www.cornell.edu), одного з 8 університетів «Ліги Плюща» (“Ivy League”)). Протягом літа 2010 року я працював інтерном в Joo Research Group (http://joogroup.com) над темою: “Enabling “green” cellulosic ethanol bio-fuel production via enzymatic hydrolysis”, вивчаючи процес виробництва коаксіальних нановолокон з целюлози та ацетату целюлози з подальшою переробкою в біо-паливо. Під час практики, я добре себе зарекомендував, познайомився з іншими професорами та їх групами, що безумовно допомогло при майбутньому вступі.
Після повернення в Україну, в мене була одна мета – вступити на аспірантуру до Корнельського Університету, і я почав плідну підготовку. Для цього потрібні хороші рекомендаційні листи, високий середній бал і два незалежних екзамени з високим результатом:
1. TOEFL iBT® (https://www.ets.org/toefl) – екзамен на володіння англійською мовою (прохідний бал можна подивитись на сайті університету).
2. GRE® (Graduate Record Examination) (https://www.ets.org/gre) – стандартизований екзамен на володіння мовою, критичне мислення, аналіз викладеного матеріалу та вирішення логічних та математичних задач.
В останній рік бакалаврату КПІ я був зосереджений на оцінках, дипломній роботі, під наставництвом Субботи І.С., та військовій кафедрі. На останньому семестрі я отримав рекомендації від викладачів кафедри, Спасьонової Л.М., Тобілко В.Ю., та від декана факультета, Астреліна І.М., за що їм неймовірно вдячний, адже самі лише оцінки не можуть охарактеризувати учня так сповна, як слова його вчителя.
По закінченню бакалаврату з відзнакою, я мав всі передумови для подачі документів на вступ. Я знову проаналізував свій топ-10 університетів, щоб максимізувати шанси, але в душі я мріяв повернутися в Корнелл. Після виснажливої роботи над вищезгаданими екзаменами, моя мрія матеріалізувалась, і в квітні 2012 року я став одним з 14 судентів з усього світу, які отримали Research Fellowship (стипендія яка повністю покриває витрати на життя і навчання) та були прийняті на PhD програму в Robert Frederick Smith School of Chemical and Biomolecular Engineering (https://www.cheme.cornell.edu/cbe ), в Cornell University.
Перший рік навчання був наповнений вивченням фундаментальних дисциплін, вибором наукового керівника та теми для наукової праці – PhD дисертації. Після проходження кваліфікаційного екзамену (Q-Exam), на якому треба захистити релевантність вибраної теми дослідження, можна розпочати наукову роботу. Перший захист наукової роботи проходить на 3-тій рік навчання (“A-exam”), і по суті є захистом магістерської роботи. На цьому етапі вирішується чи може студент стати «Доктором Наук». Якщо комісія вважає потенціал студента належним – надається дозвіл продовжити наукову роботу для набуття найвищого наукового ступеня – PhD (після захисту дисертації, 5-7 років після старту, “B-exam”). За роки навчання, всі студенти-аспіранти повинні отримати дозвіл на викладання, і я був дуже радий викладати практичні та лабораторні роботи з предмету Fluids / Heat and Mass Transfer для 50 студентів 4-ого курсу факультету Sibley School of Mechanical and Aerospace Engineering (https://www.mae.cornell.edu/mae).
Свої роки в Корнелі я зв’язав з Joo Research Group, і моїм науковим керівником став Професор Yong Lak Joo, який дав мені шанс і надихнув на високу наукову діяльність ще на практиці в 2010 році. Моїм основним дослідницькими інтересом була розробка та дослідження масштабованих полімерних процесів, а також дисперсії/агломерації наночастинок в нанокомпозитах/покриттях. Головним фокусом мого проекту було вивчення процесу електрорлетіння/розпилення з використанням одного та кількох сопел. Я прагнув з’ясувати вплив сильного розтяжного потоку на дисперсію сферичних та стрижневих/трубчастих наночастинок у полімерних нановолокнах та плівках. Ретельне дослідження дисперсії наночастинок і процесів плетіння/розпилення може призвести до численних важливих застосувань, таких як виготовлення анодного матеріалу на основі вуглецю та кремнію для літій-іонних батарей, фото/стресу/часочутливих наноматеріалів, а також створення «зеленого» біоетанолу (виробництво палива шляхом ферментативного гідролізу целюлозних нановолокон). Ми підходили до проблеми як експериментально, так і теоретично, реалізуючи методи візуалізації потоку через комп’ютерні симуляції (CFD). Наше дослідження дало краще розуміння впливу в’язкопружності та рушійної сили на еманацію та формування волокон у різних процесах прядіння, а також взаємодію та дисперсію наночастинок при сильному розтяжному потоці.

За роки наукової роботи, я з моїми колегами опублікували 7 наукових статей, розробили 3 патенти, але найкращим досвідом були виступи на міжнародних конференціях. Вся праця протягом 5 років скристалізувалася в одну PhD дисертацію на тему: “Control of Hierarchical Nanostructures in Polymer Nanocomposites via Scalable Spinning and Spraying Processes” (https://ecommons.cornell.edu/handle/1813/51614 ), яку я успішно захистив в січні 2017 року. І вже в травні 2017 року я отримав науковий ступінь Доктора філософських наук (PhD) з хімічної інженерії.

Наступним етапом моєї кар’єри став переїзд до Німеччини, в місто Мюнстер, де з 1 Березня, 2017 року, я очолив лабораторію «Комп’ютерних Симуляцій та Автоматизації Процесів» для автомобільних покриттів концерну BASF (https://www.basf.com/ua/uk.html). В цій ролі, моя команда і я займались інноваціями в сфері діджиталізації/роботизації процесів і наближення до Індустрії 4.0. Ми втілили в життя велику кількість проектів, які дозволили автоматизувати старі процеси і розвинути нові бізнес моделі для продажу не тільки матеріалу, але і його «цифрової копії».

 

Після 4 років фундаментальної і прикладної роботи в R&D, я розвинув інтерес до комерційної сторони бізнесу, і з 2021 року був делегований в Гонконг, де на даний момент відповідаю за регіональний бізнес-розвиток, стратегію та маркетинг одного з продуктових сегментів концерну BASF в Азії та Океанії. Неймовірний досвід, завдяки якому я маю можливість співпрацювати з колегами з Китаю, Японії, Індії, Кореї, Тайланду, В’єтнаму, Індонезії та Філіппін, маю можливість поринути в їхню культуру, зрозуміти їхні стратегії та традиції ведення бізнесу. Разом, ми визначаємо майбутнє сегменту автомобільних покриттів компанії BASF, і маємо на меті забезпечення стрімкого, новітнього, а найважливіше, екологічного розвитку великої хімічної індустрії в регіоні. Все це, разом з фантастичним видом з вікна офісу не може не надихати!

Для тих, хто дочитав до кінця, може постане питання, так в чому ж роль Політеха та саме нашої кафедри в моїй історії? Для мене вона очевидна, університет та кафедра дали мені фундаментальну наукову базу, навчили бути сильним, дорослим та виваженим, навчили бути дипломатом і вміти комунікувати і дружити з різними людьми, навчили рости над собою, вчитися і завжди йти тільки вперед, не зупиняючись ні перед чим і ні перед ким. Всі викладачі кафедри навчили, що немає нічого чого ти не знаєш, є тільки те чого ти ще не вивчив, не спробував, не опанував. Життя і навчання – це прогресс, не спринт, а марафон, який бігти набагато легше і приємніше, коли за плечима в тебе не завжди легкий, але такий грунтовний досвід студенства в Київському Політехнічному Інституті, а саме на кафедрі хімічної технології кераміки та скла!
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yevgenzhmayev
Наукові статті:
1. M.J. Divvela, Y. Zhmayev, F. Raka, I. Millbaier, T. Waheed, H. Nagarajan, and Y. L. Joo, “Jet Atomization Behavior and Coating Deposition of Viscoelastic Fluids in Rotary Bell Spray Process”, in press, (2022)
2. M.J. Divvela, R. Zhang, Y. Zhmayev, S. Pinge, J.H. Lee, S.W. Kim and Y.L. Joo, “Control of Formation of Viscoelastic Droplets and Distribution of Nano-inclusions in Functional Deposition for Lithium-Sulfur Batteries”, Soft Matter, (2019)
3. Y. Zhmayev, S. Pinge, G.L. Shebert, P. Kaur, H. Liu, and Y.L. Joo, “Non-enthalpic enhancement of spatial distribution and orientation of CNTs and GNRs in polymer nanofibers”, Polymer (2019)
4. M.J. Divvela, Y. Zhmayev and Y.L. Joo, ” Discretized Modeling for Centrifugal Spinning of Viscoelastic Liquids”, Journal of Non-Newtonian Fluid Mechanics, (2017)
5. Y. Zhmayev, S. Pinge, G. Shoorideh, G.L. Shebert, P. Kaur, H. Liu, and Y.L. Joo, “Controlling Placement of Spherical Nanoparticles in Electrically Driven Polymer Jets and Its Application to Li-ion Battery Anode”, Small, (2016)
6. Y. Zhmayev, M.J. Divvela, A.C. Ruo, T. Huang, and Y.L. Joo, “The Jetting Behavior of Viscoelastic Boger Fluids during Centrifugal Spinning”, Physics of Fluids 27, (2015)
7. Y.S. Kim, G. Shoorideh, Y. Zhmayev, J.H. Lee, Z. Li, B. Patel, S. Chakrapani, J.H. Park, S. Lee, and Y.L. Joo, “Critical Contribution of Unzipped Graphene Nanoribbons to Stable Silicon Rich–Carbon Fiber Anodes for Rechargeable Li–ion Batteries”, Nano Energy (2015)

Патенти:
1. Y.L. Joo, Y. Zhmayev, T. Batty, “Facile Encapsulation of Dyes via Air-Controlled Electrospray”, Invention Disclosure D-7496 (2016)
2. Y.L. Joo, Y. Zhmayev, “Air Controlled Electrospray Manufacturing and Products Thereof”, U.S. App. No. 62/254392 (2015)
3. Y.L. Joo, Y. Zhmayev, “Alternating Current Electrospray Manufacturing and Products Thereof”, U.S. App. No. 62/254405 (2015)
Виступи на конференціях:
1. Y. Zhmayev, M.M. Korah, Y.L. Joo, “Exploratory Research on the Development of Photo/Stress/Time-Sensitive Nanomaterials”, Buckingham Manufacturing Co Inc., Binghamton, NY, USA, 7/13/2016
2. Y. Zhmayev, G. Shoorideh, S. Pinge, P. Kaur, H, Liu, Y.L. Joo, “Controlling the Placement of Carbon Nanotubes and Graphene Nanoribbons in Polymer Nanofibers for Li-ion Battery Anode Application”, CCMR Symposium, Ithaca, NY, USA, 5/25/2016
3. Y. Zhmayev, M. Jyothi, A.C. Ruo, T. Huang, Y.L. Joo, “Centrifugal spinning of viscoelastic liquids: Flow visualization and discretized modeling of the jetting behavior”, Fiber Society’s Spring 2015 Conference, Shanghai, China, 5/24/2015
4. Y. Zhmayev, Y.L. Joo, “Controlling Placement of Nanofillers in Electrically Driven Polymer Jets and Its Application to Li-ion Battery Anodes”, CCMR Symposium, Ithaca, NY, USA, 5/19/2015
5. Y. Zhmayev, G. Shoorideh, S. Pinge, Y.L. Joo, “Controlling the dispersion and configuration of nanofillers in electrically driven polymer jets with and without air flow”, American Physical Society March Meeting 2015, San Antonio, TX, USA, 3/5/15
6. Y. Zhmayev, S. Pinge, Y.L. Joo, “Scalable Nanofiber Spinning Processes and Nanoparticle Dispersion under Elongational Flow”, Chemical and Biomolecular Engineering Graduate Symposium, Cornell University, Ithaca, NY, USA, 9/13/14
7. A.C. Ruo, Y. Zhmayev, Q. Qin, Y.L. Joo, “Whipping Motions in Nanofiber Formation: Modeling and Experiments”, Promotion of University-Industry Cooperation Session, 9th World Congress of Chemical Engineering, Seoul, Korea, 8/21/13

Сергій ПИЛИПКО (Sergii PYLYPKO)

Як Сергій Пилипко описує свій шлях до успіху. «Усе почалося у далекому 2006 році, коли я вступив до “Київського Політехнічного Інституту” на кафедру  хімічної технології кераміки та скла. Складно пояснити причину, чому тоді я обрав саме цю спеціальність. Але з часом я зрозумів, що вибір був правильний, оскільки саме на нашій кафедрі я отримав необхідну базу знань для того, щоб досягнути високого професійного рівня.

Після закінчення 4-го курсу я дізнався про можливість продовження мого навчання за кордоном за програмою “Подвійний диплом”, укладеній із французьким Університетом міста Ле Ман (Université du Maine). Порівнюючи рівень освіти двох університетів, я дійшов висновку, що базові знання, які даються у стінах КПІ ім. Ігоря Сікорського, краще структуровані та об’ємніші, що дуже важливо для подальшої роботи у технічних галузях. Але попри це, навчання в університетах Західної Європи дає одну неймовірно важливу річ, якої бракує у більшості спеціалістів нашої країни, мотивацію на саморозвиток. Робота за новим сучасним обладнанням над інноваційними проектами породжує бажання дізнатися більше та заглиблюватися у вузькоспеціалізовані сюжети, як наприклад, синтез та дослідження фторидних стекол та оксофторидних матриць рідкоземельних елементів, завдяки дослідженням з цього напрямку я у 2012 році написав та захистив свою дипломну роботу («Synthesis of luminescent materials based on rare earth materials»).

Протягом наступних кількох років я працював над дослідженням нових типів палива для акумуляторів проточного типу та паливних елементів, що і лягло в основу моєї докторської дисертації в Університеті міста Монпельє (Université de Montpellier), яку я захистив із відзнакою у 2015 році («New borane-based fuels for direct fuel cells»). У цей момент я почав цікавитися сюжетом альтернативної енергетики та екологічними проблемами, викликаними використанням старих технологій для вироблення електроенергії з викопного палива. Тому я продовжував свою наукову діяльність з розвитку паливних елементів, серед яких я сфокусувався на керамічних елементах завдяки їх гнучкості у виборі палива, найвищому показнику ефективності та можливості працювати у зв’язці з іншими відновлюваними технологіями (вітрова, сонячна, гідроенергетика і т.п.) для синтезу та подальшого використання водню задля повного переходу на «зелену» електроенергію із повним циклом вироблення, зберігання та транспортування великих обсягів енергії. Цю роботу я продовжував у Комісаріаті Атомної та Альтернативної Енергетики (Commissariat à l’Energie Atomique et aux Energies Alternatives), який є найбільшим науково-дослідницьким центром у Франції, що знаходиться у місті Гренобль.

Завдяки теоретичній базі у кераміці та композитних матеріалах, що я здобув під час навчання у КПІ, я швидко засвоїв принцип роботи керамічних паливних елементів, методики виробництва, переваги та недоліки технології. Це сприяло переходу у 2017 році від наукових досліджень до прикладного застосування цих елементів. Оскільки дана технологія ще перебуває на стадії створення прототипів та їх досліджень, кількість компаній у Європі та у світі дуже обмежена. Тому мій вибір був зроблений відносно естонської компанії Елкожен (Elcogen), яка займається виробництвом керамічних паливних елементів та батарей із цих елементів, які є найдосконалішими на сьогодні на світовому ринку. На даний момент я продовжую працювати у даній компанії на посаді директора з технологічного розвитку (R&D Director), шукаючи можливості удосконалити технологію, підвищити якість продукту, знизити вартість та індустріалізувати виробництво, щоб наш продукт став доступним у кожній країні. Разом із нашими партнерами у різних країнах я керую різноманітними проектами з проектування та запуску систем, які зможуть доповнити інші альтернативні джерела енергії та не лише підвищити безпеку та надійність сучасних енергомереж, а і змінити екологічну ситуацію для порятунку планети.

Корнієнко Оксана вступила на кафедру хімічної технології кераміки та скла в 1998 році. Завжди вирізнялася старанністю, працелюбністю, відповідальністю, була старостою групи. На старших курсах приймала участь у наукових роботах кафедри. КПІ формує характер, вчить всього досягати самостійно, без допомоги, щоб довести насамперед собі, що ти все зможеш.  В 2002 році записалася працювати в Інститут проблем матеріалознавства Національної академії наук України для підготовки кваліфікаційної роботи магістра «Дослідження фазових рівноваг в системі ZrO2-Sm2O3-Y2O3 та можливість використання матеріалів на їх основі для теплозахисних покриттів», яку успішно захистила в 2004 р. і отримала рекомендацію до вступу в аспірантуру. З 2003 по 2004 р. працювала інженером на кафедрі.

В 2005 році вступила до аспірантури при ІПМ ім. І.М. Францевича НАН України за спеціальністю 02.00.04 – фізична хімія. А в квітні 2011р. Оксана вже кандидат хімічних наук, в 2014 р. вступила до докторантури. З серпня 2018 року працює на посаді завідувача відділу «Функціональної кераміки на основі рідкісних земель» Інституту проблем матеріалознавства.

З одного боку проста історія – студентка добре навчалася і досягла успіху, але ця історія вчить відповідальному ставленню до науки, любові до навчання, бажанню багато читати українською та міжнародними мовами наукової літератури, бути старанною, всі задачі намагатися виконувати якнайкраще, розвиватися у всіх напрямках, бути комунікабельною, спілкуватися з вітчизняними та іноземними науковцями, бути активною, приймати участь у всіх цікавих заходах. І як результат у доробку Оксани Корнієнко:
2008-2010 р. Корнієко О.А. – стипендіат Президента України для молодих вчених.
2011-2013 р. Корнієко О.А. – стипендіат НАН України для молодих вчених.
У 2013 році Корнієнко О.А. отримала грант Президента України для обдарованої молоді для реалізації проекту «Розробка функціональної кераміки на основі оксидів цирконію, церію та лантаноїдів» (розпорядження Президента України від 14 грудня 2012 р. № 218). та лауреат премії Президента України для молодих вчених за  роботу «Фазові рівноваги в системах оксидів церію, цирконію, гафнію та лантаноїдів», наказ Президента України №659/2013 від 2 грудня 2013 р.

 Наразі Корнієнко Оксана Анатоліївна – керівник гранту Національної академії наук України для молодих вчених, виконавець міжнародних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень МОН України № Ф28.3/030 та № Ф40.3/038, а також проекту УНТЦ № і проекту ДФФД (Україна-Білорусія) № 73/52-, проекту МОН (Україна – Індія) М/207-, проекту ДФФД-JSPS Ф52/488-2013 (Україна-Японія). Керівник проекту М/120-2019 (Україна-Білорусія).

Напрямок наукової роботи Корнієнко О.А. пов’язаний з дослідженням фазових рівноваг в багатокомпонентних оксидних системах вищої вогнетривкості. Отримані результати досліджень фазових рівноваг в оксидних системах є довідковим матеріалом, вносять суттєвий вклад у розуміння фізико-хімічної природи взаємодії у вивчених системах і дозволяють вирішити ряд принципово важливих практичних задач для розробки нового класу матеріалів конструкційного і функціонального призначення. Результати досліджень можуть використовуватися в практиці науково-дослідних та технологічних робіт в галузі оксидної кераміки і матеріалознавства конструкційних та функціональних оксидних матеріалів. За час роботи в ІПМ НАН України Корнієнко О.А. досліджено фазові рівноваги та побудовано елементи 13 потрійних, 8 подвійних, а також 5 повних подвійних діаграм стану систем. Дослідження таких складних систем проводиться з застосуванням комплексу фізико-хімічних методів: рентгенофазового аналізу (РФА), растрової електронної мікроскопії, локального рентгеноспектрального аналізу (ЛРСА), петрографії, що взаємно доповнюють один одного. І Оксана самостійно працює на багатьох з цих приладів.

В доробку нашої студентки більше 143 публікацій, з них 57 статей в наукових фахових журналах та збірниках наукових праць, та 86 доповідях на міжнародних наукових конференціях.

Приклад Оксани Корнієнко – це приклад відношення не тільки до науки, а й до життя. Хочеться вірити, що Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» сформував Оксану як науковця, привив любов до науки, дав ту основну базу для розвитку. Хочеться побажати Оксані гордо нести славне ім’я нашого вишу, пам’ятати викладачів університету і керівників інституту, що дали путівку у наукове життя,    міцного здоров’я та довгих років життя, творчої наснаги, невсипущої енергії, плідних проектів, вдячних, креативних колег-однодумців та послідовників. Кафедра та університет пишається такими студентами.

Наш випускник Фесієнко Олег в 2017-2018 роках пройшов стажування в Центральній Школі Ліону, після якого в 2018 році захистив в НТУУ «КРІ ім. Ігоря Сікорського» магістерську дисертацію «Неорганічний матеріал  медичного призначення на основі модифікованого нанопористого кремнію».

Робота Фесієнка Олега була присвячена вивченню та оцінці параметрів хімічного модифікування поверхонь нанопористого кремнію з метою створення високоселективних неорганічних матеріалів. Аналіз результатів модифікації проводився методами рентгенівської фотоелектронної спектроскопії, інфрачервоної спектроскопії відбиття/абсорбції за фазовою модуляцією,

інфрачервоної спектроскопії перетворень Фур’є за повного відбиття та ін.

У Франції в магістратурі Олег вивчав наступні предмети:

 

  • Механічна стійкість матеріалів
  • Матеріали в сфері енергетики
  • Термодинаміка матеріалів
  • Сполуки та шари покриттів на них
  • Функціональні оксиди
  • Новітні методи створення матеріалів
  • Композитні матеріали

Також він приймав участь у міжнародному проекті за темою «Синтез та аналіз матеріалів на основі Si для швидкого аналізу крові на сепсис».

Перед захистом магістерської дисертації у Франції Олег пройшов 6 місячне стажування в лабораторії Ampere (м. Ліон), під час якого приймав участь в науковому проекті «Лабораторія на чипі», що пов’язаний з розробкою та впровадженням модуля для розділення різноманітних частинок, що знаходяться в рідині шляхом акустофорезу (для медичних та аналітичних застосувань).

Наразі Олег навчається в аспірантурі університету Grenoble Alpes в Лабораторії Технологій Мікроелектроніки, м. Гренобль, Франція.

Побажаємо йому успіхів та натхнення.

Нагорна Ольга

У рамках програми “Erasmus+” виборола грант на навчання 1 семестру в Лейденському університеті. Ще будучи студенткою другого курсу почала займатися науковими дослідженнями і вже має публікацію Nahorna O. «Alternative sources of energy, Collection of materials Student Scientific Conference “Contemporary issues of light and light technologies in Ukraine and around the world” (November 2015)». Наразі в університеті займається як теоретичними, так і практичними курсами з хімії та хімічної технології. Курс лекцій для студентів надається англійською, але для Ольги це не проблема, вона має сертифікати English – upper-intermediate та French – pre-intermediate. Ще навчаючись у школі та на перших курсах університету відвідувала курси з біології, валеології, медицини. Має цікаві хоббі – читання, музика, фотографія. Крім навчання в Нідерландах у Лейденському університеті ще є багато побутових питань, які необхідно вирішувати самотужки і все-таки вона вважає: «Я думаю, что все эти сложности стоят того невероятного опыта, который я здесь получаю».

Ольга Нагорна в 2017 році проходила наукове стажування у Лейденському університеті (м. Лейден, Нідерланди). Отримала схвальні рекомендації для подальшого навчання. Після закінчення бакалаврату і отримання диплому КПІ ім. Ігоря Сікорського Нагорна О. вступила до магістратури університету Лісабону (Португалія), Вищого Інституту Агрономії за спеціальністю Менеджмент природних ресурсів. Наразі вона добре навчається.

Приймала участь в Зимовій школі в Іспанії, у відборі до участі в науковій конференції. Її наукова робота була присвячена вирішенню проблем, що виникли в зв’язку з вирубкою Карпатських лісів. Ольга відмічає, що вона добре виступала тому, що  «пройшла дуже хорошу школу КПІ».

 

Весельська Олександра, випускниця кафедри 2016 року

В 2010 році я вступила до Київського політехнічного інституту на хіміко-технологічний факультет на кафедру хімічної технології кераміки та скла. Вибір вищого навчального закладу я зробила скориставшись порадою батьків та виходячи з міркування, що найкращі можливості працевлаштування матиму по закінченню навчання за інженерною чи технічною спеціальністю. Серед запропанованих напрямів навчання найближчою для мене була хімічна технологія. Мені завжди подобалось навчатись і здобувати нові знання, так було і тут.

Протягом бакалаврату я звернула увагу, що фундаментальні дисципліни є для мене значно більш цікавими ніж предмети прикладного характеру. Дві коротких наукових практики під час навчання (одна в Інституті проблем сорбції та ендокологі НАН України, інша – в НТУУ «КПІ») підвели мене ще ближче до думки, що майбутнє науковця для мене більш привабливе ніж робота в промисловості. Тому я була дуже рада нагоді продовжити навчання на магістратурі за програмою подвійного диплому між КПІ на Університетом м. Ле Ман, Франція (Université du Maine), де отримала диплом магістра загальної хімії та неорганічних матеріалів наукового спрямувння. Практично усі предмети, що вивчалися протягом магістратури були дуже цікавими, але найціннішими та найбільш корисними для мене були і є знання в сфері кристалографії та рентгеноструктурного аналізу, зокрема методу порошкової дифракції. Роботу магістра, яку захищала в КПІ – «Люмінесценція фторидних стекол допованих Ho3+/Tm3+/Yb3+» була виконана в ІМММ (Інститут Молекул та Матеріалів м. Ле Ман – Institut des Molécules et Matériaux du Mans), наукову роботу у Франції – «Дослідження фазових перетворень та фотофізичних властивостей тіолятів золота» (в Інституті дослідження каталізу на навколишнього середовища міста Ліон – Institut de recherches sur la catalyse et l’environnement de Lyon).

В 2016 вступила до аспірантури в цьому ж інституті. До цілей моєї науково-дослідної роботи входять дослідження можливості використання фазових перетворень тіолятів золота, срібла та міді для збереження інформації (Phase-Change RAM). На даному етапі, моя наукова праця в аспірантурі значною мірою концентрується навколо дослідження кристалічної структури цих гібридних матеріалів та розуміння взаємозв’язку структури з фотофізичними властивостями. Робота є захопливою і цікавою, а значить мій вибір спеціальності був правильним, сподіваюсь, що і ви його зробитe правильно.

Колмиков Олексій випускник кафедри 2012 року.

Студент нашої кафедри Колмиков Олексій проходив навчання за програмою подвійного диплому в магістратурі НТУУ «КПІ» та університету м. Ле Ман у Франції. Успішно захистив магістерську дисертації: «Синтез та вивчення властивостей стекол на основі фторидів індію та галію для волокнистої оптики», яка отримала високу оцінку як в НТУУ «КПІ», так і в університеті м. Ле Ман. Сьогодні Олексій навчався в аспірантурі Université de Lorraine, Франція.

Ми щиро вітаємо наших випускників і бажаємо творчого натхнення, здійснення професійних планів, особистих задумів, достатку та благополуччя!