Візит представників кафедри на сучасне підприємство галузі

      Коментарі Вимкнено до Візит представників кафедри на сучасне підприємство галузі

10 травня 2023 року група працівників кафедри хімічної технології кераміки та скла – в.о. зав. кафедри доцент, к.т.н. В.Ю. Тобілко, доцент, к.т.н. В.М. Павленко, асистент А.І. Бондарєва та провідний інженер В.А. Макогон відвідала завод з виробництва керамічної плитки Epicentr Ceramic Corporation, який розташований в смт Калинівка Фастівського району Київської області.

Мета цього візиту – ознайомлення з номенклатурою продукції, технологією та обладнанням новітнього заводу з виробництва керамічної плитки та керамограніту групи компаній ЕПІЦЕНТР К та обговорення питань співробітництва з підготовки фахівців для кадрового забезпечення виробництва.

 

 

 

 

 

 

 

Перша черга виробництва потужністю 6 млн. м2 плитки на рік була введена в дію в середині 2019 року, а до кінця 2021 року потужність виробництва планувалась на рівні 9 млн. м2 на рік. Протягом наступних двох років планувалось запустити 4-ту та 5-ту лінії із загальним обсягом 15 млн. м2 плитки на рік.

На новітньому виробництві площею понад 70 тис. м2 встановлене високотехнологічне обладнання світового лідера у цій галузі – компанії SACMI, завдяки якому українська кераміка може успішно конкурувати із провідними світовими виробниками та навіть перевищувати їх в якості продукції. Передбачається, що 50 % продукції експортуватиметься на зовнішні ринки, 50 % –  продаватиметься в Україні, здебільшого в материнській мережі – торговельних центрах «Епіцентр».

Необхідно зазначити, що завдяки праці виcококваліфікованої команди профеcіоналів та інженерів створені новітні виробничі потужності на базі передового обладнання італійcких виробників TM SACMI, SYSTEM та BMR,  впроваджені інноваційні теxнології виробництва, а саме cиcтема цифрового cуxого фарбування – easy color boost, теxнологія cуxої ректифікації, лінія полірування з використанням теxнологій – super shine і cиcтема контролю якості сканування – Qualitron та багато інших інновацій.

Запорукою успіху є наступне:

  • Використання вітчизняної сировини – найкраща в світі вогнетривка глина і польовий шпат власного видобутку;
  • Високий рівень сервісучітка логістика та технічна підтримка партнерів в будь-якій точці світу;
  • Сучасний дизайнвласна студія дизайну розробляє нові декори, рельєфи і поверхні;
  • Контроль якості – охоплює повний цикл виробництва і контроль на всіх стадіях – від видобутку сировини до поставки готової продукції;
  • Висококваліфіковані кадри.

Під час зустрічі з керівництвом заводу були обговорені основні напрями співробітництва. Виконуючий обов’язки директора заводу Руслан Валерійович Хоменко розповів про сучасний стан та перспективи розвитку виробництва. Він звернув увагу на важливість забезпечення виробництва кваліфікованими кадрами, при цьому відзначивши внесок випускників ХТФ у розвиток даного підприємства, а саме, головного технолога Леоніда Демидчука (випускник кафедри хімічної технології композиційних матеріалів) та Дмитра Смакала (випускник кафедри хімічної технології кераміки та скла), який наразі знаходиться у лавах ЗСУ, та інших, а також зосередив увагу на необхідно підготовки спеціалістів-кераміків.

З боку кафедри ХТКС була висловлена подяка за можливість ознайомлення з потужностями найсучаснішого підприємства з виробництва керамічної продукції та озвучені проблеми підготовки спеціалістів-кераміків, і в першу чергу, відсутність можливостей для проходження студентами  виробничої та переддипломної практики та ознайомлення з сучасними апаратурно-технологічними рішеннями виробничих процесів.

В результаті обговорення прийнято рішення щодо необхідності спільної діяльності у підготовці кадрів для керамічної промисловості шляхом організації екскурсій, виробничої та переддипломної практик студентів на виробництво, а також залучення провідних спеціалістів заводу до навчального процесу.